-
Vybírejte kvalitní pomůcky
Při odličování používejte kvalitní pomůcky. Zvolte neagresivní čisticí prostředky, které neobsahují alkohol a nebudou tak dráždit vaši pleť. Stejně tak i odličovací tampónky by měly být dostatečně měkké, nesmí vás dřít, ani při odličování pouštět chloupky a rozpadat se.
-
Odličovač podle typu pleti
Při výběru odličovacích prostředků vybírejte takové, které odpovídají typu vaší pleti. Na mastnou pleť používejte přípravky určené pro mastnou pleť, na suchou zase přípravky pro suchou nebo citlivou pleť.
-
Rozlišujte druhy odličovačů
Nepoužívejte jeden typ odličovače na celý obličej, ale kupte si odličovač na pleť a také odličovač na oči. Oči jsou totiž velmi citlivé, a proto potřebují speciální péči.
-
Měňte tampónky
Při čištění pleti se nespoléhejte na to, že vám bude stačit jen jeden tampónek. Spíše naopak. Vatové tampónky měňte do té doby, dokud nezůstane úplně čistý. Teprve pak je pleť důkladně vyčištěna. Při odličování na pleť netlačte, věnujte ji jemnou péči.
-
Jak postupovat
Při odličování začněte s očima. Na nich máte největší množství líčidla a jejich správné odlíčení je velmi důležité. Zbylá řasenka či stíny totiž mohou způsobit štípání očí nebo dokonce záněty spojivek. K odlíčení očí používejte speciální přípravky určené pro odličování očí – ty totiž nedráždí oči, nezpůsobí jejich zarudnutí nebo pálení.
Jakmile budete mít důkladně vyčištěné oči, pokračujte s čištěním čela, od něj postupujte přes nos na tváře. Při čištění používejte lehké krouživé pohyby a vyměňujte vatové tampónky, dokud nebudou zcela čisté.
Po odlíčení obličeje věnujte vaši péči i rtům, jelikož i na nich se usazují nečistoty. Rty odličujte a čistěte krouživými tahy po celé jejich ploše.
Důležité je vyčistit důkladně i krk, jelikož kůže na krku je velmi jemná a rychle stárne. Postupujte směrem od brady až k dekoltu.
Po důkladném odlíčení použijte tonikum, které stáhne póry.