-
Spolehněte se na přírodu
Při spáleninách jsou účinným pomocníkem přírodní produkty, obzvláště pak aloe vera a levandule. Do kůže vmasírujte buď gel s obsahem výtažku z aloe vera, nebo pokud máte doma rostlinu aloe, rozkrojte její list a použijte jej jako obklad na spálená místa.
Účinným prostředkem při popáleninách je také neředěný olej z levandule lékařské, který aplikujte co nejrychleji po spálení. Při rozsáhlejších popáleninách jej smíchejte s pupalkovým olejem a vtírejte do pokožky. Oba tyto oleje mají hojivé účinky a zabraňují tvorbě puchýřů.
-
Pomůže Panthenol
Po spálení je pokožka podrážděná a vysušená. Pokud ji budete pravidelně potírat každé dvě až tři hodiny Panthenolem, dojde k jejímu zklidnění a vyživení. Panthenol má navíc chladivé účinky, takže se vám i uleví od bolesti.
-
Naložte se do vody
Chladnější koupel vám pořádně uleví. Do koupele navíc můžete přidat podmáslí nebo jogurt – obsahují vápník, který napomáhá hojení kůže.
-
Vodu i zevnitř
Při popáleninách od sluníčka je nutný také dostatečný pitný režim. Dbejte na to, abyste denně vypili alespoň tři litry čisté vody za den.
-
Zkuste tvaroh
Chcete-li se zbavit kůži horkosti a dopřát jí zklidnění, vyzkoušejte obklady z tvarohu nebo jogurtu. Pomohou vám i obklady z vychlazeného zeleného čaje.
-
Maska z jahod
Na popálený obličej je velmi účinná maska z pleťového krému a tří rozmačkaných jahod. Směs naneste na obličej, nechte 20 minut působit a poté opláchněte.
-
Přípravky po opalování
V drogeriích nebo lékárnách zakoupíte speciální přípravky, které jsou určeny na podrážděnou pokožku po opalování. Mají chladivé a vyživující účinky a jsou vyrobeny na bázi emulze – nesmějí být mastné, jelikož pokožka potřebuje dýchat, aby se brzy zregenerovala.
-
Vyhýbejte se slunci
Nevystavujte podrážděnou spálenou pokožku přímému slunečnímu záření. Snažte se být co nejvíce ve stínu, nebo chraňte popálená místa vrstvou oblečení.